Confidently ride in all conditions with the no-slip grip of our Perf Line Handlebar Tape. This tape adds an extra layer of comfort with shock-absorbing foam, and keeps your bike looking classy and sleek with perforated details and a thinner profile.
Features
| material | Microfiber |
| fibre content | 69% EVA / 22% PU / 6% Adhesive / 3% Pigment |
| thickness | 1.5 mm |
| weight | 69 g |
| Material | Microfiber |
| Fibre Content | 69% EVA / 22% PU / 6% Adhesive / 3% Pigment |
| Thickness | 1.5 mm |
| Weight | 69 g |
Free for all orders over $149. Orders under $149 a $8.99 flat shipping & handling fee applies. Order and pay online and collect everything from one of our showrooms. Just select which store you would like to collect from at checkout. Find out more about Click & Collect here.
LEARN MORE